گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اطلاعیه ها و اخبار دانشجويي

 

 

نحوه تامین ارز دانشجویی

 

دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور ( رشته‌های غیر پزشکی) واجد شرایط ارز دانشجویی می‌توانند از طریق «سامانه سجاد» به نشانی Portal.saorg.ir  نسبت  به بارگذاری مدارک لازم جهت معرفی به بانک طبق ضوابط جدید بانک مرکزی اقدام نمایند.

لغو امکان انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی از ابتدای سال 2019 

 

مصوبه هفتادمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی مورخ 1397/06/07:

با عنایت به توسعه چشم‌گیر آموزش عالی سلامت، و همچنین ضرورت اختصاص بازار کار در این حوزه به نخبگانی که پس از اتمام دوره دبیرستان از طریق رقابت فشرده علمی متقاضی تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی می‌باشند، و همچنین پیشگیری از استفاده‌های احتمالی برای تضعیف ارزش قبولی در کنکور سراسری  کلیه ضوابط و مقررات مربوط به امکان انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور در رشته‌های علوم پزشکی از ابتدای سال 2019 میلادی (1397/10/11) لغو و انتقال دانشجو در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در طول مدت تحصیل و قبل از فارغ‌التحصیلی به داخل کشور ممنوع می‌باشد.

بدیهی است برای آن دسته از افرادی که تا قبل از شروع سال 2019 میلادی (1397/10/11) تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز نموده و واجد شریط انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل ‌باشند بر اساس ضوابط و مقررات مذکور اقدام خواهد شد.

کلیه دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور در رشته‌های علوم پزشکی در صورت فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت متبوع می‌توانند بر اساس مصوبات و ضوابط شورای عالی ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پس از ارزشیانی و تایید مدارک تحصیلی در کشور مشغول به کار شوند.

 

تغییر در شیوه  اجرایی تایید مدارک تحصیلی و گواهی‌های اشتغال به تحصیل از تاریخ 96/10/01

 

در راستای تسریع تایید مدارک تحصیلی دانشجویان ایرانی در خارج از کشور از این پس مدارک تحصیلی دانشجویان بدون الصاق برچسب "صحت و صدور و تعلق" روی اصل مدرک انجام خواهد شد. به بیان دیگر تمامی مراحل تایید مدارک به همان روال سابق بوده و دانشجو بایستی اصل مدرک خود را حضوری و یا از طریق پست، به منظور تایید نهایی به بخش دانشجویی کنسولی نمایندگی ارائه دهد. تنها تفاوت نسبت به روال قبلی این است که از این پس به جای "برچسب صحت صدور و تعلق" و درج مهر برجسته، مدارک تنها و صرفا در سامانه تاک تایید خواهند شد.

 

نشانی اینترنتی سامانه‌ی اداره کل دانش‌آموختگان وزارت علوم و مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت

 

دانش آموختگان خارج از کشور در رشته‌های غیر پزشکی می‌توانند به منظور اطلاع از ضوابط، مقررات و مدارک مورد نیاز برای ارزشیابی مدارک تحصیلی خود به سامانه اداره کل دانش‌آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری به نشانی (http://grad.saorg.ir)، و متقاضیان رشته‌های علوم پزشکی برای ارائه درخواست انتقال به دانشگاه‌های داخل، ارزشیابی مدارک تحصیلی و دریافت تسهیلات ارزی و غیر ارزی می‌توانند به سامانه جامع خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نشانی (Mohed.behdasht.gov.ir/educationserviceportal)   مراجعه نمایند.

 

 

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران