گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
دانشجویان رشته های پزشکی

تشكیل پرونده دانشجویان آزاد شاغل به تحصیل در رشته های پزشكی

جهت تشکیل پرونده دانشجویی ضروری است : ابتدا از طریق سایت تاک (www.tak.mfa.ir) اقدام نموده و پس از دریافت کد رهگیری به بخش کنسولی مراجعه نمایند. ( قبل از انجام امور کلیپ های آموزشی به دقت ملاحظه شود.)

بدیهی است بدون ارائه کد رهگیری انجام امور امکان پذیر نمی باشد.

دانشجوی آزاد به دانشجویی اطلاق می شود كه بدون كسب هرگونه مجوز از وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشكی جمهوری اسلامی ایران در مقاطع مختلف دانشگاهی مشغول به تحصیل شده است، این دانشجویان تنها در صورت كسب مجوز لازم از وزراتخانه یاد شده، می توانند از تسهیلات دانشجویی بهره مند گردند.

بر اساس بخشنامه جدید مركز خدمات دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی دانشجویان شاغل به تحصیل در مقاطع مختلف رشته های پزشكی باید مطابق یكی از سه گزینه زیراقدام به تشكیل پرونده دانشجویی نمایند. بنابراین با توجه به مقطع و شرایط تحصیلی خود یكی از گزینه های مورد نظر را انتخاب و بر اساس آن نسبت به تشكیل پرونده دانشجویی اقدام نمائید.

- دانشجویان شاغل به تحصیل در مقاطع تخصص و دكتری تخصصی (Phd) كه اقامت معتبر دارند جهت استفاده از تسهیلات دانشجویی نیازی به سپردن تعهد محضری ندارند و وزارت بهداشت پس از بررسی مدارك مجوز لازم را برای استفاده از تسهیلات صادر خواهد نمود.

- فهرست دانشگاههای معتبر مندرج در پایگاه اطلاع رسانی مركز خدمات آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی به نشانی http://dme.hbi.ir/daneshjoee  قابل استناد و بهره برداری است.

- یادآوری می گردد آن دسته از دانشجویان ذكور مشمول خدمت نظام وظیفه جهت دریافت معافیت تحصیلی و اجازه تردد به كشور مستثنی بوده و لازم است یكی از والدین دانشجو جهت سپردن تعهد محضری به مركز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی (تهران شهرك قدس خیابان سیمای ایران بین فلامك و زرافشان) مراجعه و پس از تشكیل پرونده، مجوز استفاده از تسهیلات دانشجویی صادره را به اداره امور دانشجویی و بورسهای وزارت امور خارجه (میدان امام خمینی ساختمان شماره 3 طبقه سوم)  تحویل تا به این سفارت ارسال گردد.

- بدیهی است بخش دانشجویی سفارت پس از دریافت مجوز فوق نسبت به ارائه تسهیلات دانشجویی به دانشجو (و همسر و فرزندان وی) اقدام خواهد نمود.

- دانشجویان دارای مجوز استفاده از تسهیلات  در مراجعات بعدی خود نیازی به ارائه مدارك كامل نداشته و تا پایان مقطع تحصیلی فقط با ارایه گواهی اشتغال به تحصیل و ریز نمرات دروس گذرانده شده ترم جاری می توانند از تسهیلات دانشجویی استفاده نمایند.

- درصورتی كه دانشجو در مقطع و رشته و یا دانشگاهی جدید شروع به تحصیل نماید، باید همانند مرحله اول با تكمیل و ارائه مدارك لازم جهت اخذ مجوز جدید اقدام نماید.

مدارك مورد نیاز:

1- یك نسخه تصویر دانشنامه دكتری عمومی یا فوق لیسانس

1- تكمیل و ارائه یك نسخه پرسشنامه درخواست تشكیل پرونده دانشجویی ملصق به عكس

2- اصل گذرنامه معتبر دانشجو (و همسر) حاوی آخرین مهر خروج از كشور و یك نسخه تصویر صفحات نوشته شده

3- یك نسخه تصویر پایان خدمت/ معافیت نظام وظیفه (برای آقایان)

4- اصل گواهی ثبت نام (Certificat Scolarité) با قید رشته و مقطع تحصیلی با مهر و امضای دانشگاه

5- اصل ریز نمرات دروس گذرانده شده

6- یك نسخه تصویر دو طرف كارت دانشجویی سال جاری

7- یك نسخه تصویر دو طرف كارت اقامت معتبر

توجه :

-  در صورت ارسال مدارك از طریق پست، نیازی به همراه نمودن اصل گذرنامه و كارتهای دانشجویی و اقامت نمی باشد.

-  در صورت ارسال اصل مدارك بنابر اعلام بخش دانشجویی سفارت یا خواست شخص دانشجو، همراه نمودن پاكت تمبردار سفارشی برگشت متضمن نشانی پستی متقاضی الزامی است.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران