گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > همکاری ایران و فرانسه در حوزه سردفتری


  چاپ        ارسال به دوست

همکاری ایران و فرانسه در حوزه سردفتری

همکاری ایران و فرانسه در حوزه سردفتری

همکاری ایران و فرانسه در حوزه سردفتری

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با دیدار و رایزنی با رئیس شورای عالی سردفترداران فرانسه از برگزاری نشست بین المللی در حوزه سردفتری در ابتدای سال آینده در تهران خبر داد.

"احمد تویسرکانی" پس از دیدار با "دیدیه کوآفار" در مصاحبه خبرگزاری صداوسیما در پاریس درباره هدف از این سفر و مذاکراتش با مقامات فرانسوی گفت: سردفتری و دفاتر اسناد رسمی ،نهادی مهم در فرانسه و ایران است از این رو با توجه به اشتراکات موجود در این حوزه بازدیدهایی برای ارتقاء کار و آسیب شناسی ؛ از نهاد سردفتری در فرانسه داشتیم که متوجه شدیم ایران در این حوزه پیشرفت های خوبی دارد و در بعضی امور از کشورهای پیشرفته از جمله فرانسه جلوترست و این برای خود فرانسوی ها نیز جالب بود.

وی با بیان اینکه امورات مربوط به سردفتری در ایران از یک رویه سنتی به یک رویه مدرن تبدیل شده است، افزود: در حوزه نقل و انتقال املاک و اراضی که همواره در ایران سئوال می شود؛ در فرانسه حداقل دو ماه طول می کشد اما در ایران 90 درصد نقل و انتقالات به شکل قطعی کمتر از سه روز انجام و سند مالکیت صادر می شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با فرانسوی ها تفاهم کردیم با مشارکت یکدیگر یک نشست بین المللی که مقدمه ورود ایران به اتحادیه جهانی سردفتری محسوب می شود در ابتدای سال آینده در تهران برگزار کنیم تا درباره مسائل حقوقی و اجرایی حوزه سردفتری بررسی صورت گیرد.
"
تویسرکانی" همچنین افزود: پس از فرانسه به ژنو سوئیس خواهیم رفت تا در مجمع عمومی سازمان جهانی مالکیت معنوی با حضورصدها نفر از مسئولان و کارشناسان از 180 کشور جهان شرکت کنیم.
معاون رئیس قوه قضائیه گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان مرجع ملی جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان جهانی مالکیت معنوی نظراتش را با قرائت بیانیه ای ارائه می دهد و در حاشیه مجمع هم با مقامات کشورهای مختلف از جمله از اتحادیه اروپا برای گسترش همکاری ها در زمینه ثبت مالکیت معنوی مذاکراتی خواهیم داشت.

 


٢٢:٢٧ - 1397/06/30    /    شماره : ٥٣٦٠٤٠    /    تعداد نمایش : ٢٧٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران