گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > فرانسه از همه امکاناتش برای باقی ماندن برجام استفاده می کند


  چاپ        ارسال به دوست

فرانسه از همه امکاناتش برای باقی ماندن برجام استفاده می کند

فرانسه از همه امکاناتش برای باقی ماندن برجام استفاده می کند

فرانسه از همه امکاناتش برای باقی ماندن برجام استفاده می کند

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه در مجلس سنای این کشور با اشاره به اقدامات مثبت ایران در اجرای توافق هسته ای، گفتفرانسه از تمام امکانات خود برای تحقق توافق هسته‌ای و باقی ماندن برجام استفاده خواهد کرد.

 

آقای فیلیپ بونکار روز سه شنبه در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه خانم دلفین او رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس ملی فرانسه، با اشاره به اهمیت و جایگاه ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی، افزود: رویکرد جمهوری اسلامی ایران در برجام، تصویر خوبی را از این کشور در عرصه بین المللی منعکس کرده است و قطعا فرانسه از تمام امکانات خود برای تحقق توافق هسته ای و باقی ماندن این توافق استفاده خواهد کرد

وی اضافه کردفرانسه از گسترش روابط و تعاملات با جمهوری اسلامی ایران استقبال می کند و سفر هیأت ما به ایران نمایانگر عزم مجلس و دولت فرانسه برای تقویت همکاری ها است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه در مجلس سنای فرانسه با بیان اینکه فرانسه به هیچ وجه از فعالیت منافقین در این کشور حمایت نمی کند، یادآور شد: دولت و مجلس فرانسه هیچ همکاری با این گروه نداشته و ما به تاریخچه فعالیت های فرقه ای آنها آگاه هستیم.

بونکار با اشاره به اقدامات مثبت ایران در اجرای توافق هسته ای، تصریح کرد: رویکرد جمهوری اسلامی در برجام، تصویر خوبی را از این کشور در عرصه بین المللی منعکس کرده است و قطعا فرانسه از تمام امکانات خود برای تحقق توافق هسته ای و باقی ماندن این توافق استفاده خواهد کرد.

رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس سنای فرانسه، عملکرد جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش و گروه های تروریستی در منطقه را مثبت و قابل قبول توصیف کرد و گفت: تنها راه مبارزه با گروه های تروریستی و کاهش بحران ها در منطقه مذاکرات و گفت ‌وگوهای سیاسی است.

 
در شرایط کنونی موضع گیری اتحادیه اروپا از نظر سیاسی خوب است

آقای لاریجانی نیز در این دیدار با اشاره به روابط ایران و فرانسه در سال های گذشته، گفت: دو کشور همواره روابطی گسترده داشتند و قطعا سفر هیأت های پارلمانی فرانسه به ایران می تواند به تقویت همکاری ها و تعاملات کمک شایانی کند.

وی با بیان اینکه فرانسه یک کشور پیش رو در حل مسائل است، ادامه داد: البته حضور منافقین در فرانسه یک نکته منفی در اذهان مردم ایران ایجاد کرده است، زیرا منافقین مسئول ترور 17 هزار نفر از مردم ایران هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط تجاری گسترده ایران و فرانسه افزود: جمهوری اسلامی در بحث تعاملات تجاری در میان کشورهای اروپایی، بیشترین روابط را با فرانسه دارد و قطعا دو کشور باید تمام تلاش خود را برای ارتقا سطح تعاملات به کار گیرند.
وی اظهار داشت: ایران طبق گزارشات آژانس بین المللی انرژی اتمی به تمام تعهدات خود عمل کرده و امروز انتظار است که اروپا اقدام عملی برای اجرای توافق هسته ای صورت دهد.

آقای لاریجانی ادامه دادفرانسه جزء اولین کشورهای اروپایی بود که بعد از خروج آمریکا از برجام، نسبت به این مسئله واکنش نشان داده و این اقدام را محکوم کرد و رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که ظرف چند هفته اقدامات قابل قبولی برای تحقق توافق هسته ای صورت می دهد، کشورهای اروپایی باید به تعهداتشان عمل کنند، اما آن چیزی که دیده می شود، تنها حمایت سیاسی است.
رئیس قوه مقننه اضافه کرد: در شرایط کنونی موضع گیری اتحادیه اروپا از نظر سیاسی خوب است، اما ایران توافق هسته ای را برای اعلام موضع دیگران امضا نکرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئله تروریسم یکی از مشکلات بزرگ در کل جهان و منطقه است، گفت: جمهوری اسلامی با درخواست دولت های عراق و سوریه، در این کشورها در جهت مبارزه با تروریسم اقدام کرد و قطعا اگر اقدامات ایران نبود امروز سوریه و بغداد در دستان داعشی ها بود.

لاریجانی با انتقاد از نگاه ابزاری برخی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای به بحران تروریسم، یادآور شد: قطعا حل معضل تروریسم در منطقه، به اراده قوی کشورها بستگی دارد و جمهوری اسلامی آماده مذاکره و همکاری با کشورها برای حل بحران سوریه از مسیر گفت ‌وگو و راه حل های سیاسی است.

 
بحران یمن نیازمند راه حل سیاسی است

خانم دلفین او رییس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس ملی فرانسه، با تسلیت درگذشت عده ای از مردم ایران در حادثه تروریستی اهواز و حادثه تروریستی مجلس، گفتفرانسه خود در سال های اخیر، قربانی معضل تروریسم بوده است و در این سال ها، صدها نفر از مردم فرانسه، جان خود را در حوادث تروریستی از دست داده اند

وی با بیان اینکه مبارزه با داعش دارای فوریت و اهمیت بسیار بالا است، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری جمهوری اسلامی ایران و همچنین کشورهایی مانند روسیه و ترکیه، راه حل مناسبی برای بحران سوریه اندیشیده شود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی فرانسه و ایران در مجلس ملی فرانسه با اشاره به بحران یمن، خاطرنشان کرد: قطعا بحران یمن نیازمند راه حل سیاسی است، البته ما با کشورهای عربستان و امارات در این رابطه مذاکره می کنیم، اما بابت حوادث اخیر در کشتار مردم یمن متأسفیم و اقدامات عربستان در این حملات را محکوم می کنیم.


٢٠:٢٦ - 1397/08/01    /    شماره : ٥٤١٥٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٦٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران